کورتنا در ویندوز 10 چگونه کار می کند؟

شب گذشته مایکروسافت از نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل خود با نام ویندوز 10 رونمایی کرد. در این نسخه‌ از ویندوز که تنها بخشی از قابلیت‌های جذاب و جدید آن معرفی شده و به گفته‌ی مایکروسافت در آینده شاهد قابلیت‌های متنوع و بیشتری از آن، خواهیم بود، بر روی یکپارچگی تمام نسخه‌های ویندوز تمرکز شده است. با وجود شایعات مختلفی که در باره‌‌ی اضافه شدن دستیار صوتی کورتنا به ویندوز 10 بودیم مایکروسافت اشاره‌ای به این قابلیت نکرد. اما کورتنا در ویندوز 10 حضور دارد.

 

مایکروسافت در ویندوز 10 تمرکز ویژه‌ای بر روی محیط دسکتاپ داشته و سعی نموده تا به بازخوردهای مخاطبین ویندوز پاسخ قابل قبولی دهد. ویندوز 10 سال آینده میلادی عرضه می‌شود، اما از همین امروز می‌توانید نسخه‌ی پیشنمایش آن را بر روی کامپیوتر خود نصب نموده و مورد آزمایش قرار دهید.

کورتنا کجای ویندوز 10 قرار خواهد گرفت؟ براساس تصاویری که از نسخه‌ی 10 ویندوز منتشر شده، دستیار صوتی مایکروسافت در قسمت بالای سیستم‌جستجوی جدید ویندوز قرار دارد و کاربر می‌تواند دستورات مورد نظر خود را بصورت صوتی ارسال کند. در ویندوز 10 سیستم جستجو به مراتب قوی‌تر و کاربردی‌تر شده است و علاوه بر جستجو برای موارد مختلف موجود در کامپیوتر کاربر، اطلاعات مرتبط از وب را نیز نمایش می‌دهد. در ویندوز 10 وقتی روی دکمه‌ی جستجو از منوی استارت کلیک می‌کنید، کورتنا نیز در دسترس‌تان قرار می‌گیرد. این بدین معنا است که مایکروسافت برای کورتنا اپلیکیشن مستقلی را طراحی نکرده و برای استفاده از آن‌ تنها کافی است به روش‌های مختلف به بخش جستجوی ویندوز برسید.

 

کورتنا در ویندوز فون بسیار خوب درخشید با وجود اینکه دیرتر از رقبای خود یعنی سیری و گوگل ناو وارد رقابت شد، اما قابلیت‌های جدید و جالبی را در اختیار کاربران پلتفرم موبایل مایکروسافت قرار داد. حال باید منتظر ماند و دید نسخه‌ی تحت ویندوز این دستیار صوتی چطور عمل خواهد کرد.

منبع

تامین کنندگان